ODRŽANA 43. IZVANREDNA SJEDNICA ŽUPANIJSKOG STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE

Pod predsjedanjem zapovjednika Županijskog stožera civilne zaštite Zdenka Ćosića, 29. ožujka 2021. godine održana je 43. izvanredna sjednica Županijskog stožera civilne zaštite. Usvojen je sljedeći dnevni red:


1. Razmatranje i usvajanje Zapisnika sa 40., 41. i 42. izvanredne sjednice Stožera
2. Informacija o epidemiološkoj situaciji u Županiji Zapadnohercegovačkoj
3. Razmatranje i usvajanje Zapovijedi Županijskog stožera civilne zaštite
4. Razno


U radu sjednice su sudjelovali: zapovjednik Stožera Zdenko Ćosić, načelnik Stožera Drago Martinović i članovi Stožera: Tomislav Pejić, David Grbavac, Toni Kraljević, Mladen Bošnjak, Jadranka Karačić, Zoran Zadro i Josip Zelenika, te ravnatelj Uprave za inspekcijske poslove Nikica Tomas, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Andrea Jurić, komesar policije Milan Galić, glasnogovornik Stožera Stipan Zovko, pomoćnici gradonačelnika/načelnika za civilnu zaštitu Mario Bajto i Mile Pejić.

Nakon usvajanja zapisnika sa 40., 41. i 42. izvanredne sjednice Županijskog stožera civilne zaštite koji su nakon razmatranja jednoglasno usvojeni, bez primjedbi, ministar zdravstva rada i socijalne skrbi i član Stožera Tomislav Pejić je podnio izvješće o stanju pandemije koronavirusa – Covid-19 na području naše županije. Ukupno sa današnjim danom, od broja testiranih osoba na koronavirus je pozitivno 7146, a trenutno aktivno 1233 osoba, te oporavljenih 5760 osoba i 153 umrlih osoba u našoj županiji. U protekla 24 sata imali smo 22 nova slučaja zaraze koranavirusom od 35 testiranih osoba; iz Širokog Brijega 12, Ljubuškog 1, Gruda 1 i Posušja 8 te 32 oporavljene osobe i 5 preminulih osoba. U materijalima za sjednicu nalazi se tablični prikaz "Aktivni slučajevi COVID-19 u ŽZH (27. 08. 2020. – 28. 03. 2021.)" i "Kretanje broja aktivnih slučajeva COVID-19 na području ŽZH (18. 03. 2021. – 28. 03. 2021.)" iz kojih je vidljivo da od 18.03.2021. godine do danas imamo sedmodnevnu incidenciju 101 osoba/dan. Prosječna dob pozitivnih osoba je 46 godina. Ministar Pejić je upoznao prisutne članove Stožera da je raspoloživo cjepivo utrošeno na cijepljenje zdravstvenih djelatnika u našoj županiji, štićenika staračkih domova i jedan dio starije populacije iznad 65 godina starosti sa komorbiditetima koji su procijepljeni preko domova zdravlja. U ovom tjednu se očekuje isporuka određene količine Pfizer i AstraZeneca cjepiva za područje naše županije. U tijeku je prijava građana za cijepljenje u pripadajućim domovima zdravlja uz zadovoljavajući odziv.

Usvojena je zapovijed kojom se ograničava kretanje građana na području naše Županije u vremenu od 21:00 do 05:00 sati sljedećeg dana. Isto tako, od ranije se zabranjuje organiziranje skupova u zatvorenim prostorima za više od 25 osoba, a na otvorenim prostorima za više od 40 osoba. Ova Zapovijed stupa na snagu danom donošenja, a primjenjuje se od 31. ožujka 2021. do 14. travnja 2021. godine.
Upravi civilne zaštite ŽZH su pristigla tri maila i nekoliko tel. poziva roditelja prvopričesnika iz Širokog Brijega koji iskazuju zabrinutost u svezi sa mogućom zarazom koronavirusom na misnom slavlju na kojem će biti podijeljen sakrament Prve svete pričesti, zbog velikog broja prvopričesnika i roditelja, predviđenom za 11. travnja. 2021. godine. Zavod za javno zdravstvo ŽZH će uputiti pismo župama u kojem će ukazati na ozbiljnost trenutne epidemiološke situacije u našoj Županiji. Načelnik Martinović je upoznao članove Stožera da u materijalima za sjednicu imaju i izvješće Uprave za inspekcijske poslove Županije Zapadnohercegovačke "Podatci o obavljenim nadzorima poštivanja epidemioloških mjera na području Županije Zapadnohercegovačke za period od 13. 03. 2021. do 26. 03. 2021. godine".

SLOGAN cz

OPERATIVNI CENTAR

Tel.: 039 661 377

CZ ZZH logo

facebook
instagram
 

 

Video prilog

Važni telefonski brojevi:

Operativni centar CZ 121 

Policija 122 

Vatrogasci 123 

Hitna medicinska pomoć 124 

Pomoć na cesti /AMSBiH/ 1288

logo modul r 2
Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke

dr. Franje Tuđmana 85,
88340 Grude
Tel.: +387 (0)39 661 580
Fax: +387 (0)39 852 077
uprava@civilnazastita-zzh.gov.ba

©2024 Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke
Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke